Jak urządzić kuchnię dobrze?  z pomysłem i nowocześnie? a może klasycznie i przytulnie?

Choć to już banał, kuchnia naprawdę jest sercem każdego domu. Kojarzy się z przyjemną atmosferą i ciepłem oraz przyciąga zapachami. To tam zazwyczaj najwięcej się dzieje i tam spędzamy najwięcej czasu, czy to gotując, czy towarzysząc komuś, kto gotuje dla nas.

To nie lada wyzwanie urządzić kuchnię tak, żeby wszyscy czuli się w niej dobrze. Ja swoją dopiero planuje, ale mam już kilka pomysłów w głowie, co zrobić, żeby była funkcjonalna, wygodna i atrakcyjna. Co do kolorów jeszcze się waham, ciężko jest coś wybrać. Biel? Jest piękna, niby uniwersalna do wszystkiego pasuje, ale już trochę oklepana. Intensywne kolory? Obawiam się, że mogłyby się szybko znudzić. Sposobów na urządzenie kuchni jest nieskończenie wiele. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Jest mnóstwo rzeczy, na które przyjdzie czas wyboru. Dlatego piszę tego posta, żeby sprawdzić, czy ostateczny obraz kuchni, choć trochę, pokryje się z moimi aktualnymi inspiracjami. A oto one:

 

jak urządzić kuchnię dobrze? kuchnia w stylu skandynawskim/
szara kuchnia z białym blatem

Piękne wnętrze , eleganckie i jasne. Mała zmiana detali np. czarne uchwyty szafek oraz dodanie wiszących lamp nad wyspą, zmieniłyby tą kuchnię na bardziej industrialną. Chyba właśnie w tę stronę podążymy. Industrialne wnętrza bardzo mi się podobają.

 

Jak urządzić kuchnię dobrze? kuchnia w stylu skandynawskim
kuchnia w stylu skandynawskim

Klasyka gatunku, połączenie czerni i bieli. Te kolory nadają kuchni wyrazistości. Drewniane blaty oraz ściana z cegieł sprawiają, że wnętrze robi się naprawdę przytulne.

 

Jak urządzić kuchnię dobrze? biała kuchnia z miedzianymi dodatkami
miedziane dodatki w kuchni

Tutaj mamy przykład na to, jak dodatkami można ożywić białą kuchnię.  Czasem to dodatki nadają charakteru i określają styl. Wygląda to przepięknie, przytulnie i czyściutko.

Jest kilka pewniaków, które niezmiennie planuję mieć w swojej kuchni, a jest to wyspa kuchenna, lodówka dwudrzwiowa, biały ceramiczny zlew i kuchenka indukcyjna. To są punkty stałe, które nie zmieniają się, nawet gdy fronty szafek czy blatów codziennie wyobrażam sobie inne.

Już nie długo, wspólnie z mężem, będziemy musieli podjąć wiele decyzji.  Mam nadzieje, że kiedy już wybierzemy w jakim stylu urządzimy naszą kuchnię,  to uda nam się utrzymać go w pozostałych pomieszczeniach, tak aby stworzyć spójną całość. A jakie wy macie kolory w kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.